Silmade väsimus on kaasaja levinumaid kaebusi. Mõnes mõttes on silmade väsimus aja märk, ehk palju tunde päevas arvuti- ja telefoniekraani jälgides on küllaltki paratamatu.

Siin on vaja eristada mõnesid nüansse.

Tavalise ehk terve ehk 0- nägemise puhul peab lähedale fookusseerimiseks inimene kumerdama ona silmaläätse tsiliaarlihase abil ja seda läätse kumerana ka hoidma. Lühiaegselt ei ole see noorele inimesele raske, aga pikaaegselt tekib lihasväsimus, mis võib avalduda nii pingeseisundina kui kerge silmavaluna. Sellega tunde vältimiseks on parim võimalus olla mõõdukas ja jälgida režiimi.

Teiseks on uuringutega tõestatud, et pilgutaminsrefleks väheneb, kui inimene jälgib arvutiekraani. Seega silmad (või ka kontaktläätsed silmadel) kuivavad ja tekib karedus ja ebamugavustunne. Ka siin on abiks režiimi järgimine, lisaks mitmesugused silmi niisutavad silmatilgad.  

Kui režiimi järgimisele vaatamata silmavaevused, püsivad, tuleb üle vaadata nägemine ja vajadusel tellida sobilik nägemiskorrektsioon. Palju abi on turul pakutavatest niisutavatest ja silma toetavatest silmatilkadest ja toidulisanditest. Kesk- ja vanemas eas on sobilik kasutada kaasaegseid mitmevaatelisi üldprille või mitmevaatelisi lähitööprille.